Biometriniai duomenys



Jeigu svarstote galimybę naudoti biometrinius duomenis praėjimo kontrolei, darbo laiko apskaitai, svarbu suprasti, kaip duomenys yra kuriami, saugomi ir, jei reikia, ištrinami.


Dažnai klaidingai manoma, kad biometrinėje sistemoje saugomi pirštų atspaudų, veidų ar akių rainelės atvaizdai. TBS sistemoje atvaizdai nėra saugomi. Atvaizdai paimami ir iš jų surenkami identifikuojami požymiai (vadinamieji duomenų taškai). Sudėtingas algoritmas duomenų taškus konvertuoti į biometrinį šabloną skaitmeninio kodo pavidalu. Kaip papildoma saugumo priemonė biometrinis šablonas, prieš jį saugant arba siunčiant į biometrinių duomenų serverį užšifruojamas. Taip sukuriama sistema, kuri užtikrina aukščiausio lygio biometrinių duomenų apsaugą ir taip užtikrina BDAR reikalavimų atitikimą.





Įdiegdamos biometrinius duomenis praėjimo kontrolei, organizacijos sumažina riziką, kad neįgalioti asmenys galės patekti į pastatą ar į tam tikras patalpas.


Jei vartotojas dėl kokių nors priežasčių nesutinka, kad būtų naudojami jo biometriniai duomenys, TBS įrenginiuose galima naudoti kitus identifikavimo būdus. Vartotojai gali būti identifikuojami, naudodami unikalų PIN kodą, kurį kiekvieną kartą galima net užšifruoti ir taip padidinti saugumą. Taip pat pasirinktinai galima naudoti RFID kortelių skaitytuvus. Sistemą galima lengvai sukonfigūruoti taip, kad tapatybės nustatymui būtų reikalaujama ir PIN kodo ir RFID.



Veiksmingai įdiegti biometriniai praėjimo kontrolės sprendimai gali padėti bet kokio dydžio organizacijai padidinti saugumą, sumažinti riziką ir padidinti efektyvumą. Biometriniai sprendimai gali suteikti papildomą saugumo lygį, nes šio tapatybės nustatymo metodo negalima suklastoti, padirbti ar dalytis juo su kitais asmenimis. 

TBS visame pasaulyje yra įdiegusi tūkstančius sistemų, kai kurios iš jų yra įdiegtos aukščiausio saugumo reikalavimus atitinkančiose organizacijose.